Wydruk z elektronicznej księgi wieczystej w formacie pdf

Dzisiejszy rynek nieruchomości pełny jest ciekawych ofert. Trzeba być jednak niezwykle ostrożnym aby nie popełnić błędu. Budynki, mieszkania, domu mogą również stanowić zabezpieczenie kredytu hipotecznego. Pomocne bywają tutaj na pewno księgi wieczyste. Pomagają utrzymać porządek w stanie prawnym nieruchomości.

Tak naprawdę każdy ma prawo uzyskać wgląd do ksiąg wieczystych. Powinno się z niego korzystać szczególnie w sytuacji przyjmowania spadku czy kupna mieszkania marzeń z rynku wtórnego. Weryfikacja księgi szczególnie w tym przypadku powinna być koniecznością. W dobie szeroko posuniętej informatyzacji, treść ksiąg wieczystych jest systematycznie przenoszona do Centralnej Bazy Danych Ksiąg Wieczystych. To udogodnienie pozwala nam także sprawdzać księgi wieczyste za pomocą Internetu.

Co więcej, dzięki serwisowi http://ekw.ms.gov.pl możesz pobrać treść interesującej cię księgi wieczystej w domowym zaciszu w formacie PDF jak również wydrukować jej treść. Wystarczy tylko znać jej numer. Numer księgi składa się zarówno z liter jak i cyfr. Bez posiadania wszystkich danych, cała procedura jest skazana na niepowodzenie.

Warto w tym miejscu dodać, że w sieci działa sporo serwisów z podobnym adresem mailowym, które są tak naprawdę odnośnikami do prywatnych firm i bardzo często nie do końca nieuczciwych kancelarii. Co prawda, wydruk z elektronicznej księgi wieczystej jest bezpłatny, ale zgodnie z literą prawa polskiego, nie stanowi dokumentu, który może być dowodem w postępowaniach z organami administracji publicznej. Tak więc może być możliwe, że jednak będzie trzeba odwiedzić odpowiedni sąd rejonowy po uzyskanie papierowego odpisu z Księgi Wieczystej. Masz do wyboru oczywiście odpis zwykły lub zupełny w zależności od tego, do jakich celów jest potrzebny. Już teraz niektórym bankom, przy staraniu się o kredyt hipoteczny niektórym bankom wystarcza taki elektroniczny wydruk, gdyż tak czy inaczej sami sprawdzają przekazywane im dane.

Przypominamy, że wnioski o wydanie odpisu z księgi musi zostać najpierw opłacony (10 zł – 60 zł), ale możesz to zrobić sposobem tradycyjnych lub elektronicznym przez wykonanie przelewu bankowego na numer rachunku konkretnego sądu rejonowego. Odbioru odpisu możesz dokonać jeszcze tego samego dnia, a w przypadku ksiąg wieczystych liczących ponad 100 stron, musisz uzbroić się w dzień cierpliwości.